У 2020 році викладачі кафедри іноземних мов для природничих факультетів продемонстрували гарні результати навчально-методичної та наукової діяльності. Так, 6 працівників кафедри показали високу активність, а саме від 5 до 8 показників, що визначають кваліфікацію працівників за 2019-2020 /дані за останні 5 років/ (Манютіна О.І., Венкель Т.В., Тоненчук Т.В., Баланюк С.С., Бортник С.Б. та Шенько М.М.).
Загалом, за 2020р. видано 30 наукових та навчально-методичних праць, 3 з яких входять до науково-метричної бази даних Scopus (Венкель Т.В. та Вакарюк Р.В.) та 11 – до наукометричної бази даних Index Copernicus. Загальна кількість друкованих аркушів склала 382 д.а. (25.5 д.а. на 1 викладача), що у тричі вище за показники минулого року (101 д.а. / 6.3 д.а. на викладача).
Видано два навчальних посібника для студентів відділу комп’ютерних технологій, спрямованих на навчання фахової лексики (Венкель Т.В. та Манютіна О.В.); до захисту підготовано 2 дисертаційних дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук (Вакарюк Р.В. та Цинтар Н.В.).
Для безперервності навчального процесу викладачами кафедри, а саме відповідальними за організацію навчально-методичної роботи на факультетах, оновлено майже всі 28 робочих програм для 2 інститутів та 3 факультетів (усього 33 спеціальності), а також сформовано силабуси усіх дисциплін, викладання яких забезпечує кафедра. У 2020р. розроблено робочу програму нової дисципліни «Практика особистої та професійної комунікації» (вибіркова дисципліна для усіх спеціальностей першого рівня освіти (бакалаврського). Для презентації цієї програми та обміну актуальною інформацією з дисципліни був створений Телеграм-канал English&Deutsch4Life&Career, який регулярно поповнюється корисною інформацією для зацікавлених студентів та викладачів.
9 викладачів кафедри пройшли цього року різні форми стажування та підвищення кваліфікації: науково-методичне стажування в БДМУ та ЧТЕІ КНТУ (Гіков Л.В., Паровя’к І.І.), воркшоп з проблем оцінювання писемного мовлення студентів у ДонНУ ім. Василя Стуса та UALTA (Манютіна О.І.), 6 викладачів виконали програму курсу «Основи користування Moodle» (Мудра О.В., Козубська С.В., Шенько М.М., Манютіна О.І., Маковійчук Л.В. та Тоненчук Т.В.), Козубська С.В., Мудра О.В. та Тоненчук Т.В. пройшли стажування як учасники програми з серії науково-методичних семінарів-практикумів «Алгоритм підготовки до викладання фахових дисциплін англійською мовою» на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, організованих доц. Манютіною О.І.
Розроблена програма підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів фахової передвищої та вищої освіти з викладання дисциплін англійською мовою (Манютіна О.І.), а з 29 січня по 25 червня 2020 року 38 учасників – викладачів фахових дисциплін англійською мовою ЧНУ імені Юрія Федьковича отримали можливість удосконалювати іншомовну комунікативну компетенцію, педагогічну майстерність та обговорити актуальні питання для викладачів ЕМІ у рамках науково-методичного семінару-практикуму «Алгоритм підготовки до викладання фахових дисциплін англійською мовою» під керівництвом завідувачки кафедри доц. Манютіної О.І. Секції та етапи англійськомовних воркшопів проходили під керівництвом працівників КІМПФ (Манютіної О.І., Венкель Т.В., Козубської С.В., Мудрої О.В. та Тоненчук Т.В.).
На кафедрі регулярно проводяться засідання двох семінарів – методичний семінар «Сучасні методи викладання іноземної мови за професійним спрямуванням» під керівництвом доц. Гікова Л.В. та науковий семінар з питань основних дослідницьких тенденцій у германському мовознавстві: семантики, фоносемантики та когнітивістики під керівництвом доц. Баланюк С.С.
Викладачами створено та активно використовуються 10 курсів для викладання навчальних дисциплін онлайн в системі Moodle (Мудра О.В., Тоненчук Т.В., Шенько М.М., Маковійчук Л.В.) та 27 курсів в Google Classroom (Манютіна О.І., Вакарюк Р.В., Венкель Т.В., Плегуца А.А., Козубська С.В.).
У квітні 2020 року КІМПФ Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а саме, завідувачка кафедри Манютіна О.І. і ас. Козубська С.В. долучилися до організації всеукраїнської Інтернет-Олімпіади з англійської мови та комп’ютерних наук для студентів перших та других курсів, увійшовши до організаційного комітету, а серед переможців олімпіади на етапі для першокурсників ІІІ місце посів студент ЧНУ імені Юрія Федьковича – Олейнич Д. (викладач Тоненчук Т.В.).
7 травня 2020 під керівництвом доцента кафедри будівництва, заступника декана факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва з міжнародних відносин Струка А.Я. проведено першу он-лайн сесію Discussion and Debate Club (платформа для молодих науковців) загально-університетського заходу регіонального значення, організованого в рамках роботи хабу. Серед організаторів заходу – завідувачка кафедри ІМПФ, лідерка хабу English Friendly Environment Booster, Манютіна О.І.
Також продовжується співпраця з обдарованими й зацікавленими студентами в рамках роботи реферативних груп при Лінгвістичному Центрі університету під керівництвом Венкель Т.В.
Підготувала к.ф.н., ас. Тоненчук Т.В.
Показники, що визначають кваліфікацію працівників: за 2019-2020 (дані за останні 5 років)