Активно розпочався 2019 рік на кафедрі іноземних мов для природничих факультетів. За ініціативою методичної комісії кафедри проведена виробнича нарада з розробки уніфікованої програми до дисципліни «Професійна іноземна мова» для студентів 4 курсу та електронних курсів дисциплін для дистанційного навчання. На виконання рекомендацій Вченої ради ЧНУ ім. Юрія Федьковича від 4 квітня 2018 р. у 8 семестрі 2018-2019 навчального року студенти всіх спеціальностей ІФТКН, ІБХБ, ФМІ, а також трьох спеціальностей географічного факультету тепер матимуть можливість удосконалити навички спілкування іноземними мовами. Нагадаємо, що основними напрямками навчальної діяльності кафедри є забезпечення викладання практичних курсів дисциплін англійської та німецької мов для студентів і аспірантів денної / заочної форм навчання інститутів та факультетів ЧНУ, а саме: в Інституті фізико-технічних та комп’ютерних наук (13 кафедр), Інституті біології, хімії та біоресурсів (9 кафедр), географічному факультеті (7 кафедр), факультеті математики та інформатики (6 кафедр), факультеті архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва (4 кафедри), усього на 39 кафедрах нашого університету.
Головною метою курсу є продовження вивчення фахової іноземної мови, закріплення навичок практичного володіння англійською або німецькою на автономному рівні, розвиток ділового та професійного спілкування, реалізація на письмі комунікативних намірів, пов’язаних із виробничими умовами фаху; розширення базових знань, необхідних для підготовки до тестування або зовнішнього незалежного оцінювання, досягнення студентами відповідного до вимог дипломованого спеціаліста рівня.
Особливу увагу членами методичної комісії традиційно приділено підготовці студентів окремих спеціальностей природничих, інженерно-технічних та точних наук до вступних іспитів на програми підготовки за ОР «Магістр». Як і минулого року попередньо організовано виробничу нараду за участю керівництва факультету, обговорено основні проблеми на засіданнях методичної комісії кафедри іноземних мов для природничих факультетів, визначено матеріали, ресурси, проблеми підготовки студентів до єдиного вступного іспиту з іноземної мови та університетського тестування.
У 2018-2019 н.р. згідно з наказом МОН України № 1096 від 10 жовтня 2018 р. (П.VII. Конкурсний відбір, його організація та проведення) єдиний вступний іспит передбачає виконання екзаменаційної роботи з іноземної (англійської, або німецької, або французької, або іспанської) мови. Тестові завдання з іноземних мов укладаються відповідно до Програми зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська) для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77, за винятком завдань частин «Писемне мовлення» та «Розуміння мови на слух».